Kontakt:

Aroha Mokotów
Puławska 246/5
☎️ 794 696 070
poniedziałek-piątek
⏰ 11:00 - 18:00

Aroha Kabaty
Al. KEN 24
*dostawy*
☎️ 519 332 004
codziennie
⏰ 12:00 - 20:00

kontakt@aroha.pl

FAQ

Kim jesteśmy i co robimy?

Aroha Bowl to realizacja naszego - Michała, Aśki i Michała - marzenia o przeniesieniu do Polski kuchni Pacyfiku. Mamy dla Ciebie dania, które nie tylko świetnie wyglądają i cudownie smakują, ale też niosą w sobie cząstkę kulinarnej kultury antypodów. Nasze pokē bowle są inspirowane kuchnią Pacyfiku 🌊.

Co znajdę w menu?

W ofercie mamy przepyszne miski składające się ze Sławnego Ryżu Aroha 🍚 lub quinoa, pochodzącego z morza lub soi źródła białka (łosoś, tuńczyk, krewetki, tofu), dopasowanej kompozycji owoców i warzyw oraz autorskich sosów. Nasi goście mogą też zbudować bowla według własnego pomysłu. Układając menu zadbaliśmy o zbilansowaną kompozycję makroskładników i odpowiednią kaloryczność. Opakowania są przyjazne dla środowiska.

Gdzie są lokale Aroha Bowl?

Od sierpnia 2018 przez dziewięć miesięcy funkcjonowaliśmy wyłącznie w dostawie i serwowaliśmy pokē w bardzo różnych miejscach Warszawy.
Wszystko zmieniło się w maju 2019 kiedy otworzyliśmy mikroskopijny punkt na Puławskiej 246/5 (Pasaż Smyczkowa). W lutym 2020 powiększyliśmy sieć o pokē knajpkę na Al. KEN 24.
Przygotowaliśmy specjalną stronę opisującą jak zamawiać nasze pokē bowle.

Co warto wiedzieć o ryżu?

Sławny Ryż Aroha to efekt wielu tygodni eksperymentów których celem było znalezienie idealnej bazy dla pokē. To brązowy ryż z dodatkiem tajnego zestawu przypraw, zapewniających mu wyjątkowy, egzotyczny smak. Jednocześnie Sławny Ryż Aroha ma niski indeks glikemiczny, dużo błonnika i w przeciwieństwie do ryżu do sushi - nie jest dosładzany. Podajemy go na zimno lub (na życzenie) lekko podgrzewamy.

Jak dbamy o środowisko naturalne?

Ekologiczne opakowania to od samego początku dla nas niezwykle ważna część tego co robimy. Zdecydowaliśmy wyeliminować wszelkie materiały opakowaniowe które zaśmiecają środowisko. Robimy to nawet pomimo tego, że zastosowanie typowych plastikowych pojemników pozwoliłoby nam wyraźnie zwiększyć zyski (opakowania "eko" są dosyć drogie).

Zamawiając od nas jedzenie nie dostajecie żadnych dodatkowych, niepotrzebnych elementów takich jak serwetki czy plastikowe sztućce. Na Wasze wyraźne życzenie możemy dodać pałeczki lub widelczyki wykonane z drewna.

Miski, w których układamy pokē są z PLA czyli poliaktydu. A tak właściwie to z odnawialnego, naturalnego surowca jakim jest kukurydza. PLA nie jest jadalne, ale świetnie nadaje się do przechowywania żywności (tego samego tworzywa używa się do produkcji wyrobów medycznych, takich jak np. nici chirurgiczne). Jest w pełni biodegradowalne, rozkłada się w kilkadziesiąt dni, na przykład w kompostowniku.

Wewnątrz miski znajdziecie pudełeczko z sosem. To może być dla Was zaskoczenie, ale sosjerka nie jest plastikowa! Jest wykonana z w pełni biodegradowalnego tworzywa PLA (tego samego z którego są zrobione nasze miski), rozkłada się podczas kompostowania.

Zamknięcie miski: nie da się ukryć - pokrywka jest plastikowa. Do dziś nie znaleźliśmy wieczka, które byłoby wykonane z materiału biodegradowalnego i było równie sztywne a przy tym przezroczyste. Ale za to jest z tzw. rPET - politereflanu etylenu który został wyprodukowany ze zużytych plastikowych butelek po napojach i można go przetwarzać ponownie. Wykorzystanie rPET pozwala znacząco ograniczyć globalną produkcję plastiku - ten sam materiał może być przetwarzany nawet ośmiokrotnie!
Na wieczku jest papierowa naklejka - bez dodatkowej plastikowej folii. Trochę się przez to czasem marszczy i nie błyszczy, ale jest w pełni biodegradowalna.

Wasze zamówienia pakujemy w szare papierowe torby wykonane w 100% z papieru z recyklingu.
Torbę spinamy metalowymi zszywaczami. Paragony drukujemy na papierze niezawierającym szkodliwych bisfenoli.

Co to jest “aroha”??

Po maorysku “aroha” znaczy “miłość”.

Aroha!💞